Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Nástup moderních technologií změnil naše zvyklosti. Náhle dáváme přednost spíše pohodlnému usazení k počítači. Ten nám nabízí téměř všechny možnosti se vyžít. Pořádné množství možností se naskytuje i v segmentu her. Již není potřeba nic instalovat, stačí spustit svůj prohlížeč a nalogovat se do hry. Není tak divu, že tento styl zábavy je stále rozšířenější a spousta lidí tráví stále více času hraním online her. Ty nám alespoň dočasně dovolují zavítat do jakéhokoliv světa. O přízeň hráčů se rozhodli bojovat i v Goodgame studiu. Jejich návrháři proto připravili několik originálně zpracovaných her, které denně hrají milióny lidí. Stát se tak můžeme i neohroženým rytířem, co se vydává v čele vojsk skoncovat s loupeživými barony.

Náš výtečný přítel princ Vilém s nimi má stále větší potíže. Proto nás žádá o pomoc. Jen někdo s našimi znalostmi a zkušenostmi vojenské strategie se může postavit do čela mocného vojska a učinil přítrž tomuto bezpráví. To se nám také úspěšně daří, za což jsme po právu odměněni. Od tohoto okamžiku se stáváme majitelem hradu. Sice není ukázkou nijakého luxusu. V jeho rozvoji nás čeká opravdu spousta práce. K ruce tak přijdou rádci, s jejichž pomocí se nám daří nastartovat ekonomiku a začít budovat svou vlastní armádu. A úspěšnost poddaných při zaplňování hradní kasy mincemi a sýpek surovinami je podstatnou součástí k dalšímu rozvíjení strategie. Jen pokud bude dost surovin, můžeme si dovolit sytit velkou armádu a stavět pro ni podpůrné stroje.

To nám postupně dovoluje si vyšlápnout proti mocnějším loupeživým baronům a později se pustit i do bojů s reálnými hráči. Ty se mohou sdružovat do aliancí. V alianci následně funguje společné plánování výpadů vůči nepřátelským hráčům, čímž aliance postupně nabírá na respektu. A co si budeme povídat, hra s ostatními reálnými hráči je to pravé, co dává jakékoliv hře ten správný náboj. Zkrátka pokud si nemůžete být ničím jistý, musíte svůj hrad připravovat na jakoukoliv eventualitu. To nám dává větší variabilitu, kdy se pouštíme do vylepšování výrobních budov, hradeb a vojsk určených pro obranu i útok. Jen pokud se dokáže ubránit, můžeme následně uvažovat o odvetném útoku. Goodgame Empire lze navíc hrát zcela zdarma, takže není jediného důvodu si tuto středověkou strategii nevyzkoušet.

World of tanks

Usedněte do graficky zdařilých tanků, jichž v této hře můžete využívat hned několik desítek. World of tanks kloubí akci s prvky MMO, čímž nabízí hráči adrenalinovou zábavu okořeněnou i jistý taktický prvek. Cvičení posádky a vylepšení dovedností tanku jsou hnacím motorem do další bitvy.

Mahjong zdarma

Mahjong patří dnes k velice oblíbené hře, avšak nebylo tomu tak vždy. K masovému rozšíření od hranic Číny došlo až ve dvacátém století, kdy se radikálně zjednodušily pravidla a začala vznikat celá řada mutací. A nejednu z nich si můžete zahrát zdarma online i u nás.